пʼятниця, 18 березня 2016 р.

ТЕМА: ВИДИ РЕЧЕНЬ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ         ОКЛИЧНІ РЕЧЕННЯ


МЕТА: ознайомити учнів із видами речень за метою висловлювання, навчити правильно ставити розділові знаки в кожному виді речень; розвивати логічне мислення, пам’ять; виховувати культуру мовлення.
                              ТИП УРОКУ: засвоєння нових знань.
                                         ХІД УРОКУ
І. І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
ІІ.ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ.
1)Перевірка домашніх вправ (кожної групи).
2)Бліц-опитування:
Що вивчає синтаксис?
Яка різниця між словосполученням і реченням?
Що таке граматична основа речення?
Які два слова не утворюють словосполучення?
Що таке підмет,  присудок?Назвіть види присудків.
Коли ставимо тире між підметом і присудком?
Які речення називаються односкладними?
3)Оцінювання.
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
Робота в групах.
1 група складає 2речення із складеним дієслівним присудком, речення,де ставимо тире між підметом і присудком.
2 група складає 2 речення із складеним іменним присудком ;речення,де ставимо тире між підметом і присудком.
3група складає 2речення із простим дієслівним присудком, речення,де ставимо тире між підметом і присудком.
Перевірка та аналіз речень.
IV.ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ.
1)Вивчення теоретичного матеріалу (робота з підручником *11)
2)Усне виконання вправи 101.
3)Робота з підручником. 1 група виконує вправу 102, 2група – вправу 103, 3 група – вправу 104. Перевірка завдань, пояснення учнів.
4) «Хто більше»  (Самостійно складіть речення за 3 хв.)
1група – спонукальні речення; 2 група – питальні речення, 3 група – розповідні речення.
V.ПІДСУМКИ
АСОЦІАТИВНИЙ КУЩ (згадаймо види речень за метою висловлювання).
РОЗПОВІДНІ                     ПИТАЛЬНІ                 СПОНУКАЛЬНІ        
                                           ВИДИ РЕЧЕНЬ
                     ОКЛИЧНІ                                  НЕОКЛИЧНІ
VІ.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
*11, впр. 1гр.-99,2гр. – 100,  3гр. -105.



Немає коментарів:

Дописати коментар