пʼятниця, 18 березня 2016 р.

ТЕМА: СПОСОБИ ВИРАЖЕННЯ ПІДМЕТА Й  ПРИСУДКА. ТИРЕ МІЖ ПІДМЕТОМ ТА ПРИСУДКОМ. РЕЧЕННЯ З ОДНИМ ГОЛОВНИМ ЧЛЕНОМ РЕЧЕННЯ


МЕТА: ознайомити учнів із способами вираження підмета й присудка, навчити правильно ставити розділові знаки( тире) між підметом та присудком; розвивати вміння працювати у групах, виховувати культуру мовлення.
ТИП УРОКУ: засвоєння нових знань.

ХІД УРОКУ
І. І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
ІІ.ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ.
1)Перевірка домашніх вправ.(По реченню зачитує керівник кожної групи, визначає граматичну основу, вказує , якою частиною мови виражені підмет й присудок).
2)Бліц-опитування:
Що вивчає синтаксис?
Яка різниця між словосполученням і реченням?
Що таке граматична основа речення?
Які два слова не утворюють словосполучення?
3)Оцінювання.
ІІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ.
1)Кожна група записує речення, визначає граматичну основу,записує схеми.
1 група.    Осінній вітер одгуляв, затих.
2 група.  Хлопці та дівчата принесли у школу квіти.
3 група. Вони красиві й чарівні.
Розглядаємо способи вираження підмета й присудка.
2)Вивчення теоретичного матеріалу (за підручником).Намалювання схеми у зошиті учнями «Способи вираження присудка».
3)Слово вчителя.
Якщо підмет і присудок виражені однією частиною мови (іменником чи інфінітивом), то між ними ставимо тире.
4)Робота біля дошки. (Записуємо речення, підкреслюємо головні члени речення, визначаємо способи вираження підмета й присудка.)
Моя колиска – батьківська хата. Наш народ – океан. Жити – Батьківщині служити. Вірний приятель – то найбільший скарб. Книжка – маленьке віконце. Стислість – сестра таланту. Лиш боротись – значить жить.
5) )Вивчення теоретичного матеріалу (за підручником) «Речення з одним головним членом».
6)Гра «Хто швидше?»
Кожна група складає односкладні речення (за 3 хв.). Перевірка завдання,вказують головний член речення.
 ІV.ПІДСУМКИ
Коли ставимо тире між підметом і присудком?
Які речення називаються односкладними?
V.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

 диктант.

Немає коментарів:

Дописати коментар